Zmiany na kursach dla średnio zaawansowanych

Chcielibyśmy poinformować o zmianach, które wprowadzamy na kursach dla średnio zaawansowanych. Obowiązywać one będą od 4 kwietnia 2023 r.

Od początku roku prowadziliśmy intensywny projekt, w którym analizowaliśmy zaangażowanie uczniów na webinarach. Korzystała z nich jedynie niewielka część uczniów. Większość skupiała się na nauce z fiszkami i korzystaniu z innych dostępnych na kursie materiałów. Próbowaliśmy zwiększać zaangażowanie, dodając nowe rozwiązania np. przypomnienia w kalendarzu, a nawet zatrudnienie nowych nauczycieli.

Ponieważ zarządzanie webinarami pochłaniało olbrzymią część naszego czasu, gdyż wymagało koordynowania działań niemal 20 lektorów, dopasowywania terminów zajęć, zarządzania odwoływaniem lekcji, wysyłaniem zaproszeń itp., postanowiliśmy, że od kwietnia przestaniemy oferować webinary dla nowych uczniów jako element naszego kursu.

Chcemy skupić się na tym, co sprawia nam największą frajdę i w czym czujemy się najlepiej, czyli tworzeniu fiszek, wyjaśniania Wam zawiłości gramatyki i dostarczaniu materiałów, które pozwolą Wam uczyć się języków w dowolnym czasie i miejscu.

Mamy nadzieję, że ta zmiana pozwoli na uwolnienie naszego czasu i energii, dzięki której będziemy w stanie dostarczyć Wam jeszcze większą wartość na istniejących kursach.

Sam fakt, że w webinarach uczestniczy jedynie pewien procent uczniów to także sygnał dla nas, że Wy też wolicie innego rodzaju materiały. Większość z Was nie ma czasu na regularne lekcje. Dlatego też podjęliśmy decyzję o rezygnacji z tego elementu.

Oto kilka najważniejszych informacji dotyczących tego, w jaki sposób będziemy wprowadzać tę zmianę.

Dotychczasowi uczniowie

Jeżeli jesteś na naszym kursie, zmiana nie będzie Cię dotyczyła. Osoby, które zaczną naukę do 4 kwietnia 2023 r., będą mogły korzystać z webinarów aż do zakończenia kursu, czyli przez 48 tygodni.

Webinary będziemy więc wciąż oferować przez około rok aż do marca 2024 r.

Postanowiliśmy, że koniec webinarów na danym języku wyznaczać będzie jedno z trzech wydarzeń:

 • Ostatni kursant z dostępem do webinarów zakończy kurs (albo dotrze do jego końca, albo wygaśnie mu dostęp)
 • W danym webinarze przez 4 tygodnie z rzędu nie będzie uczestniczył żaden uczeń (tutaj każdy termin będziemy traktować oddzielnie).
 • Nie będziemy już prowadzić webinarów po 11 marca 2024 roku.

Co za tym idzie, korzystając z kursu już teraz lub zapisując się na niego do 4 kwietnia, masz gwarancję tego, że webinary będą się odbywać, o ile oczywiście będą na nie chętni.

Nowi uczniowie

Jeżeli zapiszesz się na kurs przed 4 kwietnia, otrzymasz dostęp do webinarów konwersacyjnych na zasadach opisanych powyżej. Tutaj istotna informacja. Na niektórych kursach np. węgierskiego, portugalskiego europejskiego i norweskiego webinarów już nie ma.

W przypadku pozostałych języków odbywają się one normalnie w terminach podanych na stronach z opisem kursu. Listę wszystkich kursów znajdziesz tutaj.

Jeżeli natomiast zapiszesz się na kurs już po 4 kwietnia 2023 r., otrzymasz dostęp do wszystkich elementów kursu np. fiszek, możliwości wysyłania tekstów do korekty, nagrań webinarów tematycznych itp., ale nie będziesz już mieć możliwości wzięcia udziału w webinarach.

Jeżeli masz przerwę lub chcesz zacząć kurs później...

Część z naszych uczniów wykupiła dostęp do kursu dla średnio zaawansowanych wcześniej lub zawiesiła go na jakiś czas. Jeżeli należysz do tej grupy i zdecydujesz się rozpocząć kurs w wybranym przez siebie terminie, będziesz mieć możliwość brania udziału w webinarach na takich zasadach jak dotychczasowi uczniowie.

Warunkiem jest tu jednak to, że webinary te będą wciąż oferowane na danym języku. Pamiętaj tutaj, że ostatnie odbędą się na początku marca 2024 r.

Przykład:

Kupiłeś/aś kurs w styczniu 2023 r., ale chcesz rozpocząć go we wrześniu 2023 r. Możesz wtedy korzystać z webinarów, ale tylko do marca 2024 r., kiedy je zakończymy. Oczywiście o ile webinary te nie zostaną zawieszone ze względu na niską frekwencję - to może się zdarzyć w międzyczasie, jeśli 4 razy pod rząd nikt nie pojawi się na zajęciach.

Kolejne kroki

Masz zatem czas do 4 kwietnia 2023 r., by zapisać się na kurs i zacząć naukę w starym systemie z webinarami.

Wszystkie osoby, które dołączą do kursu dla średnio zaawansowanych po tej dacie, otrzymają już kurs w nowej formule.

Listę wszystkich dostępnych kursów dla średnio zaawansowanych znajdziesz tutaj: https://sekretypoliglotow.pl/nasze-kursy/

O autorze

Konrad Jerzak vel Dobosz

Autor książki "Sekrety poliglotów", poliglota, uczestnik programu "The Brain -
Genialny umysł", w którym był testowany ze znajomości 14 języków obcych; jeden z organizatorów warsztatów językowych odbywających się od 2014 r. w Polsce.

 • Smutna widomość dla tych, którzy regularnie uczestniczyli w webinarach. Na prawdę dużo nam dawały… Trzeba wykorzystać na maxa ostatni rok.

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
  Subscribe to get the latest updates
  >
  %d bloggers like this: