Zmiany na kursach dla początkujących

28 sierpnia, 2023 in Blog

Już od 5 września będziecie mogli korzystać z naszych kursów w nowej odsłonie.

Na podstawie analizy Waszych postępów, a także pomysłów, które pojawiały się na przestrzeni ostatnich lat, wprowadziliśmy szereg zmian, które mamy nadzieję przypadną Wam do gustu i sprawią, że nauka języków będzie jeszcze przyjemniejsza i skuteczniejsza.

W tym artykule opiszemy najważniejsze zmiany, a także odpowiemy na kilka pytań, które mogą mieć zwłaszcza uczestnicy dotychczasowych kursów.

1. Dodajemy dialogi

W każdym z kursów obok fiszek i zadań, znajdziecie od teraz także 50 dialogów. Będą one pojawiały się stopniowo na kursie, tak by pozwolić Wam obserwować poznane słowa i struktury w kontekście.

Oczywiście do każdego z dialogów dodaliśmy tłumaczenie, a także liczne objaśnienia, z których dowiecie się, jak używać danej konstrukcji lub słówek.

Co ważne, każdy dialog można pobrać także w formacie mp3, dzięki czemu możecie słuchać nagrań w samochodzie i gdy jesteście offline.

2. Wydłużamy kurs

Obserwowaliśmy, jak korzystacie z dialogów na kilku kursach (grecki, chorwacki i turecki) i uznaliśmy, że dobrym pomysłem będzie dwukrotne wydłużenie kursu, byście mieli więcej czasu na pracę z fiszkami i dialogami.

Od teraz więc nasz kurs będzie trwał 24 tygodnie, czyli ok. 6 miesięcy. 

3. Zmiana ceny

W związku z wydłużeniem kursu i dodaniem nowych materiałów, cena kursu proporcjonalnie się zwiększy. Cały 24-tygodniowy kurs będzie kosztował 1200 zł. Oczywiście tak jak dotychczas, macie możliwość opłacania kursu w ratach.

Jeżeli wybierzecie tę opcję, będziecie mieć do zapłacenia 6 rat w wysokości 200 zł każda, płatne co 4 tygodnie.

Jeżeli jednak zdecydujesz się opłacić cały kurs od razu, otrzymasz jeden miesiąc gratis, czyli kwota do zapłaty będzie wynosiła 1000 zł.

4. Okres próbny

Ponieważ dialogi będą pojawiały się w drugim tygodniu kursu, rezygnujemy też z tygodniowego okresu próbnego. Jeżeli chcecie przetestować kurs, możecie wykupić pierwszy miesiąc, pamiętając oczywiście o naszej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Praktyka pokazywała, że wielu uczniów po wykupieniu okresu próbnego nie rejestrowało się nawet w Globocie i nie zaczynało nauki. Wolimy skupić się na tych uczniach, którzy są bardziej zmotywowani i są chętni poświęcić czas na poznawanie nowego języka, nawet jeśli ostatecznie liczba uczniów będzie nieco mniejsza.

5. Rezygnujemy z podziału na grupy

Od najbliższego sezonu odchodzimy od dzielenia Was na grupy. Będziecie otrzymywać w czasie kursu zadania, ale będą one indywidualne.

Nowi uczniowie będą przydzielani do grup ogólnych (jedna grupa na język), do których co tydzień będą dołączały nowe osoby. Pozwoli to nie tylko nam lepiej monitorować każdą z grup, ale też pozwoli naszym bardziej doświadczonym uczniom, pomagać osobom, które do kursu dopiero dołączyły.

Dzięki temu podejściu będzie łatwiej sprawić, by osoby uczące się rzadszych języków, mogły się wzajemnie poznać. Dotychczas uczyły się one indywidualnie lub w bardzo małych grupach, przez co ciężej było o interakcje z innymi uczniami. A te są kluczowe w procesie nauki, zwłaszcza gdy uczymy się mniej popularnych języków.

System przydziału do grup będzie więc podobny do tego, co znacie z kursów dla średnio zaawansowanych. 

6. Zadania i nagrody

Na kursie zadania i nagrody będą bardziej indywidualne. Nie będzie więc potrzeby zdobywania punktów i oczekiwania na nagrody. Te będziemy przyznawali po wykonaniu zadań lub wzięciu udziału w różnych wyzwaniach.

7. Limity fiszek

Postanowiliśmy, że wyjściowy limit fiszek będzie nieco mniejszy niż dotychczas, dzięki czemu dużo łatwiej będzie przerobić wyznaczony na każdy dzień materiał. Uczniowie będą otrzymywali 30 nowych fiszek każdego dnia i 100 powtórek. Oczywiście limity te będzie można modyfikować, zwłaszcza gdyby ktoś chciał uczyć się wolniej.

8. Inne zmiany

Wprowadziliśmy w międzyczasie trochę mniejszych zmian, zwłaszcza wizualnych. Do fiszek zostały dodane obrazki. Nie są one związane z treścią fiszek, ale ich różnorodność zgodnie z tym, co wykazuje wiele badań naukowych, stymuluje jeszcze bardziej mózg i ułatwia zapamiętywanie.

Pracujemy też nad zmianami kosmetycznymi, jeśli chodzi o formatowanie fiszek i treści lekcji itp. Już niedługo pojawią się też zaktualizowane ikonki i obrazki poszczególnych kursów.

Rezygnujemy też z fiszek mini-wysp, które pojawiały się pod koniec kursu w dotychczasowym formacie. Zastąpią je nowe zadania, które mamy nadzieję, pozwolą Wam dużo lepiej zacząć pisać i mówić.

Kosmetyczne zmiany wprowadzamy także w temacie wsparcia charytatywnego. Jako że nie będzie na przykład już rywalizacji grup, zwycięzcy nie będą mogli już wybrać celu, który wesprzemy itp.

Pytania i odpowiedzi

Czy zmiana ta wpływa na dotychczasowych uczniów?

Nie. Każda osoba, która zapisała się na kurs na sezon ruszający 29 sierpnia lub wcześniej, będzie uczyć się tak jak dotychczas. Na dotychczasowych kursach dodaliśmy także dialogi w ostatnim tygodniu kursu.

Co zrobić, jeśli mam wykupiony kurs dla początkujących, a jeszcze go nie zacząłem/am?

Będziesz mieć możliwość rozpoczęcia kursu już w nowym 24-tygodniowym formacie. Nie będzie trzeba też tutaj nic dopłacać. 

Czy będzie można kurs przerobić w trybie przyspieszonym np. w ciągu 3 miesięcy?

Na tę chwilę nie ma takiej możliwości, ale pomyślimy o niej w przyszłości, jeśli będzie duże zainteresowanie ze strony uczniów.

Czy zmiany obejmują wszystkie kursy?

Tak. Wszystkie kursy wystartują w nowym formacie. Wyjątkiem jest tutaj kurs języka perskiego, który w ostatnim czasie nie cieszył się dużą popularnością. Zostanie on zawieszony na kilka miesięcy i ruszy w nowej odsłonie na początku przyszłego roku.

Czy zmieni się coś na kursie dla średnio zaawansowanych?

Nie. Kursy te pozostają na tę chwilę w dotychczasowym formacie.

Czy nauka będzie odbywała się podobnie jak teraz?

Nie zmieniamy nic, jeśli chodzi o pracę z fiszkami na rozumienie i tłumaczenie. Rezygnujemy tylko z fiszek mini-wysp, które zastąpią nowe zadania i dialogi.

O autorze

Konrad Jerzak vel Dobosz

Autor książki "Sekrety poliglotów", poliglota, uczestnik programu "The Brain -
Genialny umysł", w którym był testowany ze znajomości 14 języków obcych; jeden z organizatorów warsztatów językowych odbywających się od 2014 r. w Polsce.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Subscribe to get the latest updates
>
%d bloggers like this: