Poznaj poliglotów prowadzących warsztaty – Anikó Szalay

Niektórzy mówią, że język polski jest najtrudniejszy na świecie. Obcokrajowcy nie są przecież w stanie opanować wymowy naszych szeleszczących dźwięków, a przede wszystkim nauczyć się odmian rzeczowników, które spędzają sen z powiek każdemu, kto próbuje zgłębić tajniki polszczyzny. Jeżeli tak uważacie, to znaczy, że nie poznaliście jeszcze Anikó Szalay z Węgier, autorki bloga: Polski trudna język. Gdy zaczniecie czytać artykuły publikowane regularnie przez Anikó, szybko zauważycie, że błąd w nazwie bloga został zrobiony specjalnie – pochodząca z Węgier poliglotka pisze w naszym ojczystym języku lepiej niż większość z nas. Anikó poza polskim zna również bardzo dobrze angielski, hiszpański, a także portugalski, którego uczy się ze względu na pochodzącego z Brazylii narzeczonego, poliglotę Marlona Couto Ribeiro.

Już 6 czerwca Anikó Szalay poprowadzi jeden z warsztatów językowych w Gliwicach, w którym opowie między innymi o tym, jak przełamywać bariery i wejść w nauce języków na wyższy poziom. Sama często rzucała się na głęboką wodę – przeprowadziła się do naszego kraju, choć nie mówiła po polsku wówczas jeszcze tak dobrze jak dziś; wyruszyła na karkołomną pielgrzymkę na Camino de Santiago, choć nie miała wcześniej okazji sprawdzić swojego hiszpańskiego w tak ekstremalnych warunkach… Wszystkie te doświadczenia pomogły jej jednak osiągnąć sukces, który każdy z nas może powtórzyć, o ile włoży w to odrobinę wysiłku. Jak pokonać trudności w nauce języków? Jak wykrzesać z siebie dodatkowe pokłady sił, choć czasem może brak nam motywacji? Jak skutecznie poznać język obcy? Jeżeli chcecie poznać odpowiedź na te pytania, przyjdźcie na warsztaty “Więcej niż słówka” w Gliwicach. Zapisać się na nie możecie tutaj: https://www.sekretypoliglotow.pl/produkt/bilet-na-warsztaty-jezykowe-gliwice-6-czerwca/

O autorze

Konrad Jerzak vel Dobosz

Autor książki "Sekrety poliglotów", poliglota, uczestnik programu "The Brain -
Genialny umysł", w którym był testowany ze znajomości 14 języków obcych; jeden z organizatorów warsztatów językowych odbywających się od 2014 r. w Polsce.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Subscribe to get the latest updates
>
%d bloggers like this: