Kim jest Luca Lampariello?

Luca Lampariello

23 listopada, 2016 in Blog

Języka nikt ciebie nie nauczy, musisz nauczyć się go sam” – to zdanie przewodnie na blogu The Polyglot Dream, który prowadzi od wielu lat włoski poliglota Luca Lampariello. Metodą prób i błędów opracował metodę nauki, dzięki której był w stanie nauczyć się już dwunastu języków. Oprócz ojczystego włoskiego zna także angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, portugalski, szwedzki, niderlandzki, japoński, chiński mandaryński oraz polski. Od kilku miesięcy uczy się też intensywnie węgierskiego.

Niektórzy w Polsce mogą kojarzyć Lucę z występu w Pytaniu na śniadanie w TVP oraz z wywiadu dla portalu natemat.pl, w którym opowiadał o tym, jak w rok nauczył się języka polskiego. Dużą popularnością cieszy się także kanał Luki na YouTube, który ma już niemal 50 tysięcy subskrybentów. Sukces kanału zaczął się od krótkiego filmiku, w którym Luca zaprezentował swoje umiejętności w 8 językach. Filmik możecie obejrzeć poniżej:

Warsztaty językowe

Warsztaty z Lucą Lampariello w Warszawie
Warsztaty z Lucą Lampariello w Warszawie

Od kilku lat Lucę możemy spotkać często w Polsce. W lipcu 2014 r. poprowadził jednodniowe warsztaty w Poznaniu, których współorganizatorem był polski poliglota Michał Grześkowiak, a w maju tego roku mieliśmy przyjemność gościć go tym razem w Warszawie na dwudniowym szkoleniu, na które zjechali się ludzie z różnych krajów m.in. z Litwy, Hiszpanii, Ukrainy i Kanady. Pierwszego dnia Luca omawiał szczegółowo swoją metodę, skuteczne sposoby planowanie czasu na naukę, a także wyjaśniał, w jaki sposób uczy się wymowy, dzięki czemu w wielu językach mówi praktycznie jak “native speaker”. Drugi dzień poświęcony był dwóm językom: hiszpańskiemu i niemieckiemu. Luca zdradził wówczas kilka sztuczek, które pozwalają na dość szybkie nauczenie się mówienia w obu językach, a także dał kilka wskazówek, jak wybrać najlepsze materiały do nauki.

Książka “Jak uczyć się języków”

Jak uczyć się języków - Luca Lampariello
Jak uczyć się języków – Luca Lampariello

Warsztaty w Warszawie były pierwszym krokiem we współpracy Luki Lampariello z portalem Sekrety Poliglotów. Kolejnym jest książka “Jak uczyć się języków“, która ukaże się już na początku przyszłego roku. Przyjęliśmy w niej formę długiego wywiadu z Lucą, wykorzystując w ten sposób okazję do tego, by przepytać włoskiego poliglotę na wszystkie tematy, które nurtują każdego, kto uczy się języków. Czy warto wkuwać słówka? Jak poznawać bezboleśnie gramatykę? Jak szlifować wymowę? Luca w książce omawia szczegółowo nie tylko swoją metodę, którą przetestował przez kilka lat w pracy z wieloma uczniami, ale także przytacza wiele anegdot ze swojego życia i opowiada, w jaki sposób zaczęła się jego przygoda z językami.

Zachęcamy wszystkich do zapisania się na listę mailingową, na którą będziemy wysyłali wszystkie informacje przedpremierowe dotyczace książki “Jak uczyć się języków”. Przygotowaliśmy wiele niespodzianek dla czytelników, więc na pewno warto do nas dołączyć.


 

O autorze

Konrad Jerzak vel Dobosz

Autor książki "Sekrety poliglotów", poliglota, uczestnik programu "The Brain -
Genialny umysł", w którym był testowany ze znajomości 14 języków obcych; jeden z organizatorów warsztatów językowych odbywających się od 2014 r. w Polsce.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Subscribe to get the latest updates
>
%d bloggers like this: