Czy języka można się nauczyć w dwa dni?

Czy zastanawialiście się, jak szybko można się nauczyć języka obcego, jeśli zastosujemy właściwą metodę?

Niedawno zorganizowaliśmy dwudniowy kurs hiszpańskiego dla początkujących. Obejrzyjcie filmik poniżej, jeśli chcecie dowiedzieć się, jak dużo można się nauczyć w ciągu zaledwie dziesięciu godzin:

Jakie wnioski wynikają z naszego szkolenia?

 • 10 godzin to wystarczający czas, by wejść na poziom A1. Oto jego definicja, którą znajdziemy w Wikipedii: “Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie i potrafi stosować podstawowe zwroty potoczne i wyrażenia dotyczące życia codziennego. Potrafi przedstawiać siebie i innych oraz formułować pytania z zakresu życia prywatnego, dotyczące np. miejsca, w którym mieszka, ludzi, których zna i rzeczy, które posiada. Potrafi prowadzić prostą rozmowę, pod warunkiem, że rozmówca mówi wolno, zrozumiale i jest gotowy do pomocy.
 • W ciągu 2 dni osiągnęliśmy rezultaty podobne do tych, które osiągane są na kursach językowych w przynajmniej 2-3 miesiące, a których w tradycyjnej szkole 80% uczniów nigdy nie osiągnie
 • Kurs musi być dobrze zorganizowany, aby osiągnąć ten efekt. Jego przygotowanie zajęło mi kilka dni, ale efekt był naprawdę wspaniały.
 • Uczestnicy kursu przed jego rozpoczęciem uważali, że do opanowania podstaw w języku obcym potrzebne jest przynajmniej kilka miesięcy. Po zakończeniu naszego kursu razem stwierdzili, że kilka dni nauki to wystarczający czas, by zacząć rozmowy w języku, którego się uczymy i opanować podstawy.

No i na koniec małe pytanie do Was. Czy chcecie, by podobne kursy językowe były organizowane także w Waszym mieście, napiszcie w komentarzu, jakiego języka chcecie się nauczyć i gdzie mieszkacie. Czy wolicie kursy weekendowe czy też kursy wieczorne (np. 5 dni po dwie godziny w jednym tygodniu).

O autorze

Konrad Jerzak vel Dobosz

Autor książki "Sekrety poliglotów", poliglota, uczestnik programu "The Brain -
Genialny umysł", w którym był testowany ze znajomości 14 języków obcych; jeden z organizatorów warsztatów językowych odbywających się od 2014 r. w Polsce.

 • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
  Subscribe to get the latest updates
  >
  %d bloggers like this: