Wspieramy Kamila

Od początku istnienia naszych kursów chciałem, by mogły one pomóc nie tylko naszym uczniom, ale także byśmy dzięki nim wspierali cele charytatywne. 

Od drugiego sezonu zaczęliśmy testować proste rozwiązanie: jeśli dany uczeń pracuje z fiszkami z naszego kursu codziennie w danym tygodniu, przeznaczamy 5 zł na cel charytatywny.

Postanowiliśmy wówczas, że wsparcie uzyska od nas Kamil Niemiec i jego rodzina. Kamil urodził się z bardzo rzadką chorobą: zespołem Wolfa-Hirschorna i od swoich narodzin był pod stałą opieką lekarzy specjalistów z rodzinnego Przasnysza oraz z warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Pod opiekę wzięła Kamila także fundacja Kawałek Nieba, ale potrzeb było mnóstwo. Wpłaty z 1% podatku pozwalały na opłacenie codziennych potrzeb – regularnych terapii, których koszt oscylował w granicach 100zł.
Gdy pół roku temu rozmawiałem z mamą Kamila, wspominała, że jej cichym marzeniem jest zakup specjalistycznego wózka robionego na zamówienie, dzięki któremu codzienne wyjścia na spacery i na terapię staną się dużo mniej uciążliwe, a samemu Kamilowi będzie też po prostu dużo wygodniej. Zakup wózka pozostawał jednak odległym marzeniem…
Na całe szczęście uczniowie na naszych kursach uczyli się naprawdę znakomicie, choć z pewnością nie było im łatwo. Codzienne obowiązki, tysiące rzeczy do załatwienia. Jak znaleźć w tym chaosie czas na naukę języków? Czasem jednak wystarcza jedna mała iskierka… Jedna mała decyzja, by przez chwilę się pouczyć…

Nie wiem, czy fakt, że wspierają cel charytatywny, dodatkowo ich motywował, ale z całą pewnością naprawdę wielu z nich uczyło się codziennie, dzięki czemu na konto fundacji Kawałek Nieba przelewaliśmy regularnie kolejne kwoty…

Wczoraj otrzymałem od Angeliki zdjęcie ze świątecznego spaceru z Kamilem, na którym Kamil siedział już na nowym wózku.
Tak, udało się go zakupić przede wszystkim dzięki Wam – naszym wspaniałym uczniom! Fakt, że tylu z Was uczy się codziennie (niektórzy od wielu, wielu miesięcy), jest po prostu niesamowity.
Chciałem Wam w tym miejscu bardzo podziękować! I cieszę się, że wspieramy wspólnie Kamila (i nie tylko, bo jak dobrze wiecie, wspieramy też inne fundacje i cele).

Tak trzymać! Jestem z Was wszystkich bardzo dumny!

A jeśli i Ty chcesz wesprzeć Kamila, możesz to zrobić na tej stronie.

O autorze

Konrad Jerzak vel Dobosz

Autor książki "Sekrety poliglotów", poliglota, uczestnik programu "The Brain -
Genialny umysł", w którym był testowany ze znajomości 14 języków obcych; jeden z organizatorów warsztatów językowych odbywających się od 2014 r. w Polsce.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Subscribe to get the latest updates
>
%d bloggers like this: