Relacja z warsztatów “Zacznij mówić po angielsku” w Warszawie

11 września, 2017 in Blog

Czy masz wrażenie, że Twój angielski stoi w miejscu i nie wiesz, jak się dalej uczyć?

A może nie potrafisz sklecić zdania i przełamać się, żeby zacząć mówić po angielsku?

Te i wiele innych tematów poruszaliśmy na pierwszych warsztatach “Zacznij mówić po angielsku“, które miałem przyjemność poprowadzić 9 września w Warszawie.

Zjawiło się na nim ponad 30 osób, które pracowały intensywnie przez 4 godziny w dwóch grupach.

Byli to ludzie w różnym wieku, mający różne motywacje.

Część z nich chciało lepiej komunikować się po angielsku w pracy. Niektórzy dawali sobie radę w prostych rozmowach, ale gdy te nieco się rozwijały, wpadali w panikę i zapominali najprostszych słów.

Kilka osób miało z kolei zupełnie inne wyzwanie. Ich dzieci mają partnerów z innych krajów, a wnuki porozumiewają się lepiej po angielsku niż po polsku. Znajomość angielskiego stała się więc niezbędna, by móc komunikować się z najbliższymi.

Większość narzekała także na to, że ma trudności z rozumieniem ze słuchu. Nie radzi sobie z oglądaniem filmów i angielskojęzycznych programów, choć ma już, wydawałoby się, wystarczający zasób słownictwa.

Jak pracowaliśmy?

Nie była to oczywiście typowa lekcja angielskiego. Nie wkuwaliśmy słówek, nie rozwiązywaliśmy nudnych ćwiczeń z gramatyki.

Moim celem było pokazanie, że po zastosowaniu odpowiednich technik i zrozumieniu swoich predyspozycji do nauki, każdy jest w stanie zacząć mówić po angielsku praktycznie od razu.

Ważne było nie tylko zrozumienie, jak radzić sobie w czasie rozmowy, ale także jak się do niej przygotować i jak przełamać wewnętrzną obawę przed popełnianiem błędów.

Spędziliśmy też trochę czasu omawiając kilka ciekawych technik, które pozwalają ćwiczyć rozumienie ze słuchu. Tego oczywiście nie da się wypracować w kilka godzin, ale przy odpowiednim podejściu można je wyćwiczyć.

Czy się udało?

Myślę, że najlepszą odpowiedzią jest mail, który otrzymałem dzień po szkoleniu od jednej z uczestniczek.

Ale oczywiście to dopiero początek. Warsztaty są pierwszym kroczkiem na drodze do sukcesu. Na szczęście pokonywanie kolejnych powinno być już łatwiejsze.

A czy Ty chcesz wreszcie zacząć mówić po angielsku?

Jeśli tak, zapraszam Cię na moje warsztaty w kolejnych miastach. Kliknij tutaj i zarezerwuj swoją wejściówkę już teraz.

 

O autorze

Konrad Jerzak vel Dobosz

Autor książki "Sekrety poliglotów", poliglota, uczestnik programu "The Brain -
Genialny umysł", w którym był testowany ze znajomości 14 języków obcych; jeden z organizatorów warsztatów językowych odbywających się od 2014 r. w Polsce.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Subscribe to get the latest updates
>
%d bloggers like this: